3 Powody, dla których Bitcoin Surged przeszło 16.800 dolarów do New 2020 High

Według danych z CryptoCompare, około 19:15 UTC w poniedziałek (16 listopada), cena Bitcoin wzrosła powyżej 16.800 dolarów do nowego wszechobecnego haju, najwyraźniej dzięki trzem katalizatorom.

Source: CryptoCompare

W ciągu 5 minut (tj. do 19:20 UTC) cena Bitcoina osiągnęła 16.844 USD, co jest najwyższym wynikiem od 7 stycznia 2018 roku.

Source: CryptoCompare

Więc, jakie są katalizatory dla dzisiejszego (mniej więcej) 6% wzrostu ceny Bitcoinu?

Najpierw, w trakcie weekendu, społeczność kryptologiczna dowiedziała się, że Thomas Fitzpatrick, dyrektor zarządzający Citibank, który jest globalnym szefem produktu CitiFXTechnicals w ramach G10 FX Business, wysłał do klientów instytucjonalnych banku „CitiFX Wire Market Commentary“ zatytułowany „Bitcoin: 21st Century Gold“. W tym komentarzu badawczym, Fitzpatrick wykorzystał analizę techniczną, aby określić, że cena Bitcoin może osiągnąć nawet 318.000 dolarów do grudnia 2021 roku.

Po drugie, Mike McGlone, starszy strateg towarowy w Bloomberg Intelligence (BI), ramię badawcze Bloomberga na Bloomberg Terminal, który wcześniej przewidywał, że cena Bitcoin może osiągnąć 100 tys. dolarów do 2025 roku, powiedział dzisiaj, że Bitcoin wydaje się być na wczesnym etapie odkrywania cen i jego pułap rynkowy zmierza do 1 biliona dolarów.

Ponieważ limit rynkowy Bitcoin’a wynosi obecnie około 312 miliardów dolarów, aby osiągnąć 1 bilion dolarów, cena Bitcoin’a musiałaby osiągnąć tylko 54 000 dolarów, aby limit rynkowy przekroczył 1 bilion dolarów.

Po trzecie, o godzinie 12:00 UTC, amerykańska firma biotechnologiczna Moderna ogłosiła w komunikacie prasowym, że „niezależna, wyznaczona przez NIH Rada ds. Monitorowania Bezpieczeństwa Danych (DSMB) dla fazy 3 badania mRNA-1273, jej kandydatka na szczepionkę przeciwko COVID-19, poinformowała Modernę, że badanie spełniło określone w protokole badania kryteria statystyczne dotyczące skuteczności, przy skuteczności szczepionki na poziomie 94,5%“.

Ta wiadomość bardzo rozweseliła amerykańską giełdę, a kiedy Dow, S&P 500 i Nasdaq Composite idą w górę w dniu, w którym indeks dolara amerykańskiego jest w dół, zazwyczaj składnik ryzyka, taki jak Bitcoin, również korzysta z ryzyka na nastrój.

Od 20:05 UTC (lub 15:05 EST), Dow, S&P 500 i Nasdaq Composite są notowane na zielonym terytorium, wzrost odpowiednio o 1,06%, 0,67% i 0,29%.

Według raportu CNBC, Mark Hackett, szef badań inwestycyjnych w Nationalwide, napisał w nocie:

„Zachęcające wiadomości o szczepionkach nadal wspierają procykliczne i wartościowe sektory, które po okresie historycznych słabych wyników w tym miesiącu osiągnęły relatywnie dobre wyniki“, powiedział Mark Hackett, szef działu badań inwestycyjnych w Nationwide, napisał w nocie… Wspieranie tej rotacji to perspektywa dodatkowego bodźca, dalszej poprawy zysków, historycznej luki w wycenie oraz perspektywa poprawy globalnego handlu pod rządami Bidena… Ogólnie rzecz biorąc, inwestorzy w tej chwili patrzą na rynki w pół szklanym świetle“.