Bitcoin Miner Hut 8 zamyka rundę kapitałową za 8,3 mln USD.

Paddy Baker
Bitcoin Miner Hut 8 zamyka rundę kapitałową za 8,3 mln USD.
Miner Hut 8 powiedział w zeszłym tygodniu, że w sumie zebrał 8,3 mln dolarów ze sprzedaży 6% akcji dla inwestorów, około 800.000 dolarów więcej niż pierwotnie zakładano 7,5 mln dolarów finansowania.

Notowana na giełdzie w Toronto firma wydobywcza twierdzi, że finansowanie utrzyma jej konkurencyjność, ponieważ mniejsze podmioty ze starszym sprzętem odczuwają spadek o połowę w stosunku do zeszłego miesiąca.

„Jesteśmy dumni, że możemy zamknąć pierwszą ofertę prospektu emisyjnego kanadyjskiej spółki wydobywczej zajmującej się kryptokurrency i jeszcze bardziej poprawić pozycję Hut 8 jako jednego z największych publicznych górników Bitcoin Rush,“ powiedział Jimmy Vaiopoulos, tymczasowy prezes zarządu Hut 8, w oświadczeniu.

W sumie inwestorzy kupili 5,7 mln „jednostek“ w Hut 8 po 1,45 USD za sztukę. Każda jednostka zawiera jedną akcję zwykłą w Hut 8 w Albercie, a także opcję zakupu kolejnej akcji w ciągu następnych 18 miesięcy po cenie 1,85 USD.

Środki zostaną zainwestowane w nowy sprzęt. Ryleigh Ebron, zewnętrzny rzecznik Hutu 8, powiedział, że firma jest w stanie zwiększyć zdolności wydobywcze o ponad jedną piątą do 1.150 petahasha (PH/s). Po zainstalowaniu, firma może zawierać nieco mniej niż 1% całkowitego wskaźnika haszu dla bitcoin blockchain, obecnie około 115.200 PH/s według Blockchain.com.

„To finansowanie ma wzmocnić przepływy pieniężne i bilans Hut 8“, dodał Ebron.

Zobacz też: Chiński producent Bitcoin Miner Ebang uruchamia Offshore Exchange

Finanse Hutu 8 były przedmiotem wielu dyskusji. Tylko w czwartym kwartale 2019 roku stracił 116,6 mln dolarów. Jak wynika z raportu CoinDesk Research opublikowanego na początku tego roku, w 2019 r. spółka osiągnęła waflowy zysk w wysokości nieco ponad 2 mln dolarów.

Kurs akcji mówi wszystko: w kwietniu 2018 roku Hut 8 notował 4,50 CAD (~3,28 USD), ale od tego czasu spadł w dół, osiągając w połowie marca br. niski poziom 0,59 CAD (0,43 USD). W momencie pisania, akcje wynosiły 0,98 CAD (~0,72 USD).

Hut 8 przypisał ten słaby wynik szkodliwej umowie, która zobowiązywała ich do zakupu sprzętu górniczego tylko od producenta Bitfury, jego największego inwestora. To uniemożliwiło jej dostęp do szybszych górników, pochodzących od rywali Bitfury, pozostawiając ją z szybko starzejącym się sprzętem.

Z biegiem czasu oznaczało to, że z biegiem czasu stanowiła ona mniejszą część całego hashratu i zdobyła znacznie mniejszą liczbę bloków, co miało wpływ na przychody. W styczniu Hut 8 zmienił umowę, aby móc kupować sprzęt górniczy gdzie indziej.

Co ciekawe, Hut 8 powiedział, że wykorzysta wszystkie nowe fundusze na zakup sprzętu górniczego od rywala Bitfury’ego, MicroBT. Większość nowych urządzeń pojawi się między lipcem a listopadem.

Zobacz też: Argo kupuje warte 500 tys. dolarów urządzenia Zcash Miners jako Bitcoin Revenue Shrivels.

Hut 8 ma nadzieję, że zmniejszenie o połowę utrudni niektórym z ich konkurentów, którzy pracują na starszym sprzęcie, pozostanie w grze, powiedział Ebron.

„Obniżenie o połowę jest prawdopodobnie lepsze dla górników, którzy mogą uzyskać dostęp do najnowszej generacji sprzętu do wydobycia bitcoinów, ponieważ są o wiele bardziej opłacalne i skorzystają na spadku trudności w sieci, ponieważ starszy sprzęt jest nadal wyłączony“ – powiedział Ebron.

Ebron podkreślił również, że górnik znajduje się w szczególnie korzystnej sytuacji, ponieważ niższe stawki za energię elektryczną w Albercie oznaczają, że Hut 8 może poprawić wahania pogody w niestabilnej cenie bitcoinów.

Hut 8 był notowany na giełdzie papierów wartościowych w Toronto w październiku 2019 roku. Giełda zatwierdziła już notowania nowo sprzedanych akcji, pod warunkiem, że spółka wydobywcza spełni warunki notowań, do których należy posiadanie ponad 7,5 mln CAD (~5,5 mln USD) w środkach trwałych netto, takich jak nowy sprzęt górniczy.